Programa oficial de las Fallas 2022 desde el 1 de marzo

MASCLETA VERTICAL PATROCINADA POR AMSTELMASCLETA VERTICAL PATROCINADA POR AMSTEL/ARCHIVO INFORMAVALENCIA.COM

Con nuestras fiestas falleras a la vuelta de la esquina, Junta Central Fallera informa de la totalidad de los festejos que resumimos centrados en el mes de marzo

Valencia, martes 08.02.22

ANTONIO CASAÑ

Con la Exaltación de las Falleras Mayores y la Crida desde las Torres de Serranos del domingo 27 de febrero (19’00h.), las Fallas de 2022 entran en su tiempo álgido, seguramente el período fallero más esperado por todos los valencianos.

A continuación detallamos las fechas y los actos falleros desde el 1 de marzo hasta la Cremá de todas las fallas el próximo día 19 de marzo.

Martes 1
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Miércoles 2
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Jueves 3
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Viernes 4
12:00 h. – Visita a la Central de la Policia Local de Valencia de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Sábado 5
11:00 h. – Visita de la Fallera Major Infantil de València i la seua Cort d’Honor al Parc de Bombers de la Avinguda de la Plata.
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
17:00 h. – Gala de l’Esport de JCF al Teatre La Plazeta.

Domingo 6
10:00 h. Concurs del Cant de l’Estoreta, organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre i patrocinat per JCF.
11:00 h. – Gala Juvenil de JCF al teatre La Plazeta.
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
17:30 h. – “Cavalcada del Ninot.
Amb el següent itinerari: Eixida de la Glorieta, carrer de la Pau, Sant Vicent, Plaça de l’Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer Xàtiva. Tancarà la Cavalcada l’entrada de les primeres peces de la Falla Municipal ‘Protegeix allò que estimes’.
Al finalitzar hi haurà una “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Lunes 7
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Martes 8
11:00 h. – Visita de la Fallera Major de València i la seua Cort d’Honor al parc de Bombers de l’Avinguda de la Plata per a la celebració de la festivitat del seu patró.
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

miércoles 9
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Jueves 10
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
18:00 h. – Homenatge de les Forces Armades a les FFMMV i CCHH.

Viernes 11
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Sábado 12
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
00:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Domingo 13
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

Lunes 14
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
17:00 h. – Cloenda de l’Exposició del Ninot Infantil.
17:30 h. – Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat Infantil” de 2022.
17:45 h. – Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20:00 h.

Martes 15
08:00 h. – “Plantà” de totes les fallas infantils.
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
17:00 h. – Cloenda de l’Exposició del Ninot.
17:30 h. – Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” de 2022
17:45 h. – Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20:00 h.
00:00 h. – L’Albà de les Falles en tota la ciutat.
Tradició recuperada en 2016 gràcies a la Falla NA JORDANA i a la Junta Central Fallera, amb espectacle pirotècnic a la Plaça del Ajuntament.

Miércoles 16
08:00 h. – “Plantà”de totes las falles.
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
16:30 h. – Entrega Premis Infantils.
En la tribuna instal·lada a l’Ajuntamient per al repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, cavalcada del Ninot i llibrets de falla infantils.
00:00 h. – Castell de focs artificials al Passeig de l’Albereda.

Jueves 17
09:30 h. – Entrega de Premis.
En la tribuna instal·lada a l’Ajuntamient per al repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com dels concursos de carrers il·luminats, presentacions i de llibrets de falla.
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
15:30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.

OFRENDA – RECORRIDO 1
15:30 h.: Russafa B.
16:15 h.: Pla del Reial – Benimaclet.
18:00 h.: Canyamelar – Grao – Natzaret.
19:00 h.: La Xerea.
19:30 h.: Rascanya
21:00 h.: Camins al Grau.
22:30 h.: Russafa A.

OFRENDA- RECORRIDO 2
15:30 h.: Mislata.
16:45 h.: La Creu Coberta.
18:00 h.: El Pilar-Sant Francesc.
19:00 h: Patraix.
20:15 h.: La Seu – El Mercat.
20:45 h.: Botànic – La Petxina.
21:45 h.: Quart de Poblet – Xirivella.
22:15 h.: Jesús.
23:30 h.: Cases Regionals.
23:35 h.: Juntes Locals.
23:40 h.: Falla de la Fallera Major Infantil de València, Nerea López Maestre, Falla Enginyer Josep Sirera-Pius IX.
23:45 h.: Comitiva Oficial delegacions de Múrcia, Castelló i Alacant.
23:50 h.: Últimes cinc Falleres Majors Infantils de València.
23:55 h.: Fallera Major Infantil de València, Nerea López Maestre i la seua Cort d’Honor. Acompanyades pels components de JCF i Banda Municipal de València.
01:00 h.: Castell de focs artificials al Passeig de l’Albereda.

Viernes 18
10:30 h. – Homenatge al poeta Maximilià Thous, en el seu monument, situat a l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilià Thous.
Amb la col·laboració de la Falla Fra Pere Vives – Bilbao – Maximilià Thous.
12:00 h. – Homenatge al Mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument a l’Avinguda del Regne de València.
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.

15:30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.

OFRENDA – RECORRIDO 1

15:30 h.: Benimamet- Burjassot – Beniferri
17:15 h.: Malvarrosa – Cabanyal – Beteró
18:30 h.: Algirós
19:30 h.: Poblats Al Sud
20:30 h.: Quatre Carreres
22:00 h.: Pla del Remei – Gran Via

OFRENDA – RECORRIDO 2

15:30 h.: La Roqueta – Arrancapins
17:00 h.: Olivereta
18:45 h.: La Saïdia
20:15 h.: El Carme
21:00 h.: Benicalap
22:15 h.: Campanar
23:30 h.: Cases Regionals.
00:40 h.: Entitats convidades.
00:50 h.: Falla de la Fallera Major de Valencia, Carmen Martín Carbonell, Falla Poeta Alberola-Totana.
00:55 h.: Comitiva Oficial delegacions de Murcia, Castelló i Alacant.
01:00h.: Últimes cinc Falleres Majors de Valencia.
01:05 h.: Fallera Major de Valencia, Carmen Martín Carbonell, i la seua Cort d’Honor. Acompanyades pels components de JCF i Banda Municipal de Valencia.
01:30 h.:“NIT DEL FOC” Castell de focs artificials al Passeig de l’Albereda.

Sábado 19
11.00 h. – Ofrena de flors de les Falleres Majors de Valencia i Corts d’Honor davant la imatge del Patriarca al Pont de Sant Josep.
Amb la col·laboració de la Falla Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero.
12:00 h. – Missa solemne en honor de Sant Josep a la Seo de Valencia, oficiada per l’Arquebisbe de Valencia, Antonio Cañizares, i oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters. Amb l’assistència de les Falleres Majors de Valencia i les seues Corts d’Honor.
14:00 h. – “Mascletà” a la Plaça de l’Ajuntament.
18:00 h. – Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del Carrer de Russafa fins a la Plaça de la Porta la Mar.
20:00 h. – “Cremà”de les falles infantils.
20:30 h. – “Cremà” de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la Secció Especial.
21:00 h. – “Cremà” de la falla infantil de la Plaça de l’Ajuntament.
22:00 h. – “Cremà” de totes las falles de Valencia.
22:30 h. – “Cremà” de la falla que haja obtingut el primer premi de la Secció Especial.
23:00h. – “Cremà”de la falla de la Plaça de l’Ajuntament.

Be the first to comment on "Programa oficial de las Fallas 2022 desde el 1 de marzo"

Leave a comment

Your email address will not be published.